Що робити, якщо дитина боїться темряви?

Цей страх не береться ні з чого. Всьому є причина. Як правило, це певний момент (ситуація), яка з тих чи інших причин залишилася в пам'яті дитини, ну скажімо, зачепила її. Уява дитини зробила свою справу - вона перебільшила, доповнила і вже новий образ закріпила в її свідомості.

Ви можете боязнь темряви у дитини спостерігати, наприклад, ввечері перед сном. Як тільки ви виключаєте світло, дитина починає боятися, плакати. Адже в її уяві живуть страшні образи і навіть якщо ви попросите її що-небудь принести - це для неї нездоланна проблема.

Що робити?

- Не смійтеся над цим, поставтеся до цього відповідально і серйозно.

- Попрацюйте над дитячими страхами. Дізнайтеся у дитини в ході бесіди кого або чого вона боїться. Якщо ви дізналися, візьміть дитину до себе на руки, обійміть і поговоріть. Як правило, в ході такої розмови дитина сама починає відповідати на питання і перед вами вимальовується повна картина даного страху. Придумайте таку ситуацію, що персонаж страху поїхав далеко у справах або він став добрим.

- Запасіться терпінням, будьте уважні до своєї дитини.

- Якщо це не допомагає, купіть нічник і включайте його на ніч.

Дуже часта помилка батьків - це залякування дітей, наприклад, не будеш спати, прийде Бабай і т. д. Слідкуйте за тим, що ви говорите. Якщо боязнь темряви залишається, потрібно звернутися до психолога по допомогу і невропатолога.

Найголовніше - це любов до своєї дитини! Вона вилікує все! Не відмовляйте своїм дітям в любові і ласці, і ви побачите, як всі страхи відійдуть.