Фахівці виявили вплив проблем з серцем на розвиток декількох видів раку

У світі постійно оновлюється інформація про рак. З’являються нові ліки або методи лікування, а також публікуються різні великі дослідження в цій галузі. Недавня робота вчених показала ще один фактор ризику розвитку декількох видів раку.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Esc Heart Failure, у людей з серцевою недостатністю значно вище шанси захворіти на рак. При цьому автори не знають точну причину цього зв’язку.

Німецькі фахівці проаналізували дані понад 200 тис. осіб, які перебували під наглядом протягом десяти років. У половини з цих людей була діагностована серцева недостатність. Середній вік усіх учасників становив 72,6 року, 54% становили жінки.

В результаті дослідження виявилося, що захворюваність на рак була значно вищою у пацієнтів із серцевою недостатністю (25,7%), ніж у випробовуваних з нормальною функцією серця (16,2%).

У людей, які мають проблеми з серцем, підвищуються шанси захворіти на рак губ, порожнини рота або горла, дихальних шляхів, шкіри, лімфи і крові, статевих органів, травного тракту, грудей і органів сечостатевої системи.