4 питання дитячому імунологу: секрети міцного здоров'я

Імунітет грає найважливішу роль в житті людини. Кожен раз, коли в організм потрапляє інфекція, клітини імунної системи виробляють імуноглобуліни і починають боротьбу. Як же їм допомогти?

Розглянемо 4 найбільш популярних запитань, які задають імунологу

1. Як відбувається формування імунітету?

Імунна система дитини відрізняється високою пластичністю і динамічністю. Причому розвиток її відбувається в кілька стадій, які впливають на подальше життя.

Основа імунітету закладається ще під час вагітності. Саме тому вкрай небажаний прийом сильнодіючих лікарських препаратів, стреси і страхи під час вагітності. У поєднанні з простудними захворюваннями, грипом, актуальними хронічними бактеріальними інфекціями і токсикозом вони значно знижують захисні сили дитячого організму.

Не менш важливим є і перший рік життя малюка. Імунологи стверджують, що для повноцінного формування імунітету дитини він повинен знаходитися на грудному вигодовуванні і не хворіти інфекційними захворюваннями. Якщо ж ГРЗ і бронхіти часті гості у вашому будинку, а антибіотики при застуді для дітей вже давно стали нормою, природний процес дозрівання імунної системи порушується.

2. Чи можуть щеплення заподіяти шкоду?

Друге за важливістю питання імунолога - які щеплення роблять дітям і чи не зашкодять вони здоров'ю? Наведемо найбільш вагомі плюси вакцинації:

- в грудному віці щеплення переносяться набагато легше, завдяки пластичності імунної системи;

- вакцинація є своєрідним тренуванням імунної системи і сприяє її правильному розвитку;

- сучасні вакцини практично не мають побічних ефектів.

3. Чи можна уникнути всіх хворіб?

Будь-імунолог для дітей вам скаже, що імунітету необхідно час від часу зустрічатися з інфекціями. Вони допомагають йому поступово розвиватися і ставати все сильніше. Тому немає сенсу намагатися попередити абсолютно всі хвороби, тим більше, що це нездійсненно. Важливо не те, захворіє дитина чи ні, а те, як покажуть себе захисні сили організму.

4. Виявити проблему допоможуть аналізи?

Це питання імунологу задають багато батьків. І це правильно! Вже давно існує спеціальне дослідження - імунограма. Даний аналіз (кров з пальця, вени) допоможе отримати уявлення про стан антибактеріальної, клітинної та гуморальної реакції дитини. Але врахуйте, для постановки діагнозу і призначення лікування обов'язково повинні мати місце виражені симптоми якого-небудь захворювання.