В Україні будуть циркулювати 3 штами грипу, – Кузін

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін прогнозує, що на території України очікується циркуляція трьох штамів грипу.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МОЗ.

"У 2021-2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року. Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Він не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо більш важкого перебігу хвороби", – зазначив Кузін.

За його словами, минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше – отримали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання.

Із червня в МОЗ почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкоштовних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тис. доз). В МОЗ розраховують, що медичних працівників, принаймні тих, які працюють у "ковідних" лікарнях, можна буде вакцинувати від грипу безкоштовно за рахунок гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, Ігор Кузін говорив про те, що щеплення від коронавірусної хвороби не є приводом, аби скасовувати масковий режим.