Стало відомо, які штами грипу циркулюватимуть в Україні

В Україні планують збільшити поставки вакцин проти грипу до аптечної мережі приблизно на мільйон доз порівняно з минулим роком.

Про це передає PR.UA з посиланням на МОЗ України.

Як зазначається, в Україні в 2021-2022 році очікується циркуляція «свинячого» та «гонконгського» штамів грипу. Також до країни, ймовірно, прийде штам B/Washington. За бажанням, українці зможуть зробити щеплення проти грипу: аптечна мережа цього року отримає більшу кількість доз, ніж минулого. А медпрацівники, що працюють у «ковідних» лікарнях, будуть вакциновані від грипу за рахунок гуманітарної допомоги Україні.

«Із червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкоштовних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тисяч доз)», - розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Також він зазначив, що в 2022 році в Україні може з’явитися вакцина проти грипу від українського виробника: в нашій країні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування.

Щодо епідемії грипу, то за словами Ігоря Кузіна, цього року поява нових штамів не очікується. За прогнозами медиків, перебіг хвороби буде не важчим, ніж у минулий епідсезон.

Нагадаємо, що в Маріуполі планують побудувати Регіональний медичний центр.

Світлина з відкритих джерел