Кращі способи підбадьоритися без кави

Кава не для всіх людей підходить як джерело бадьорості і припливу сил. Хтось не може пити її за медичними показаннями, а комусь просто не подобається смак. Чим можна ефективно замінити каву?

Якщо плацебо у вигляді кави без кофеїну в вашому випадку не працює, є такі способи стати бадьоріше і при цьому, в цілому оздоровити свій організм.

1. Легка тренування, прогулянка, ходьба по сходах. Фізична активність допомагає організму підбадьоритися, проганяючи по ньому кров, а мозку - перезавантажитися.

2. Їжте яблука. В основному тонізуючий ефект яблук заснований на тому, що вони хрумтять, а для їх пережовування необхідно прикладати усвідомлені зусилля. Але також яблука багаті фруктозою, яка надає організму сил. Також вченими доведено, що тонізуючий ефект надає аромат яблук.

3. Аромаолії. Для їх використання необхідний спеціальний дифузор або аромалампи, проте в скрутному становищі (наприклад, в офісі) можна просто нанести кілька крапель на носовичок і тримати недалеко від себе. Добре підбадьоритися допомагають аромати на основі цитрусових - лимон, апельсин, грейпфрут. Вони покращують настрій, роблять позитивний вплив на нервову систему і травлення.

4. Контрастний душ. Необов'язково обливатися саме крижаною водою, звикати до контрастному душу потрібно поступово, щоб не переборщити зі стресом для організму. Однак, крім додання бадьорості, контрастний душ також покращує роботу шлунково-кишкового тракту, допомагає боротися з целюлітом. Чергуйте по 1 хвилині добре теплу і прохолодну воду - і з душу ви вийдете значно бадьоріше і в піднесеному настрої.

5. Вправи для мозку. Здається дивною порада зайнятися інтелектуальною діяльністю, коли вам лінь очі відкрити вранці. Але якщо навантажити мозок активністю, ще й в незвичний час - це допоможе йому швидко увійти в робочий ритм.