У Львові лікарі провели унікальні операції крізь щілини між ребрами

У Львові вперше медики Центру серця і судин провели втручання на мітральному клапані – протезування та пластику крізь 5-тисантиметрову щілину між ребрами. Це дозволило уже врятувати два життя.

Як інформує лікарня швидкої допомоги Львова, в обох хворий мітральний клапан, та як наслідок – пришвидшене серцебиття, задишка, набряки на ногах.

Валентина, 64 роки. Її хронічна ревматична хвороба серця далася взнаки лише нещодавно. Вона зрозуміла, що більше зволікати не можна, коли ліки вже не могли зарадити зарадити прогресуванню хвороби. Жінці замінили вражені хворобою елементи клапана на штучний, який забезпечив правильний односторонній рух крові крізь себе.

Володимир, 38 років. Із поставленим раніше діагнозом – набута вада серця з важкою мітральною недостатністю – у молодому віці він не міг пройти по кімнаті і кількох метрів без задишки. Йому «відремонтували» пошкоджені елементи у структурі клапана, відновивши його правильну функцію. Для цього пришили неохорди – штучні хорди, спеціально сформовані хірургами, і стабілізували клапани звужуючими кільцями.

Втручання з мінідоступу є малотравматичним та сприяє швидшому відновленню пацієнта: до активного життя пацієнти повертаються через два тижні замість 2-3 місяців.