Обласні клінічні лікарні забезпечать вертолітними майданчиками, – Ляшко

Всі обласні клінічні лікарні України в 2022-2023 роках будуть забезпечені майданчиками для вертольотів в рамках президентської програми "Велике будівництво".

Про це повідомив в Facebook міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише UA.

За словами міністра, це сприятиме розвитку аеромедичної евакуації.

"В екстреній медицини існує правило "золотої години ". Це саме той проміжок часу, після травми або іншого невідкладного стану, коли найбільший шанс врятувати пацієнта від смерті", – написав він.

Тому МОЗ спільно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією і ДСНС запустив експериментальний проєкт аеромедичної евакуації. В рамках цього проєкту диспетчер центрів екстреної медичної допомоги може ініціювати питання аеромедичної евакуації хворих з невідкладними станами.

В рамках програми президента України "Велике будівництво" на 2022-2023 роки для поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я передбачається будівництво вертолітних майданчиків в кожній обласній клінічній лікарні в кожному регіоні нашої країни України.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський говорив про те, що за час пандемії Україна навчилася цінувати своїх медичних працівників.