Як розпізнати інсульт: симптом, що виявляється під час ходьби

Інсульт виникає, коли порушується кровопостачання мозку, що перешкоджає надходженню до органу кисню і поживних речовин.

У лічені хвилини клітини мозку починають вмирати. Цей стан є одним з найнебезпечніших для людини. Якщо вчасно не розпізнати інсульт і не звернутися в лікарню, наслідки можуть бути смертельними.

Ознаки інсульту найчастіше включають в себе: проблеми з промовою і розумінням того, що говорять інші; параліч або оніміння обличчя, руки або ноги; раптова втрата або нечіткість зору, сильний головний біль. Крім цих симптомів, є ще один, який проявляється під час ходьби.

Симптом інсульту при ходьбі

Ранньою ознакою небезпечного захворювання може бути раптова втрата рівноваги при ходьбі. Людина може несподівано спіткнутися, втратити координацію. При цьому також можливе раптове запаморочення, повідомляє клініка Майо.

За словами Джен Анестад, куратора фізіотерапії в центрі невідкладної реабілітації лікарні Святого Франциска, при більшості інсультів уражаються волокна, пов’язані з рухом. “Коли ви ставите ногу на підлогу, ви можете це відчути. Якщо ви не відчуваєте, де знаходиться ваша ступня в просторі, це тривожний симптом”, – цитує Анестад The Express.

Крім того, проблеми з балансом можуть бути ознакою транзиторної ішемічної атаки (ТІА), відомої як міні-інсульт. За даними CDC, у разі ТІА симптоми зникнуть через кілька хвилин, оскільки кровотік в мозок блокується тільки на короткий час. Однак це не означає, що можна ігнорувати цей симптом. CDC стверджує, що ТІА, ймовірно, є попереджувальним знаком майбутнього інсульту і все ще потребує медичної допомоги.

Що робити при підозрі на інсульт? FAST-рекомендації:

Обличчя. Попросіть людину посміхнутися. При інсульті одна сторона обличчя обвисає.

Рука. Попросіть людину підняти обидві руки. Якщо одна рука опускається або не може піднятися, варто бити тривогу.

Промова. Попросіть людину повторити просту фразу. При невиразною або дивною мови можна судити про інсульт.

Час. Якщо ви помітили будь-яку з цих ознак, потрібно негайно викликати швидку допомогу.