Лікар розповіла, які продукти допоможуть зміцнити імунітет восени

Основні правила захисту імунітету допоможуть знизити ризик сезонних захворювань З приходом осені багато хто замислюється про те, як зміцнити свій імунітет. Захистити організм від сезонних захворювань і заповнити дефіцит вітамінів можна за допомогою медикаментів і змін деяких звичок в раціоні. Лікар-дієтолог Маргарита Корольова дала кілька рекомендацій, які допоможуть вам залишатися здоровими.

Додатковий захист

В першу чергу, кожній людині потрібно звернутися до лікаря за консультацією, - впевнена фахівець. Це необхідно, оскільки нестача вітамінів може привести до серйозного порушення, симптомами якого є випадання волосся, ламкість нігтів і погіршення стану шкіри. Така напасть як імунодефіцит з'являється через нестачу вітамінів і, звичайно, вимагає негайного звернення до фахівця. Лікар не тільки призначить потрібний вам препарат, який зміцнює імунітет, але і підкаже, які саме продукти допоможуть вам підтримувати себе у формі.

Влітку ми споживаємо велику кількість фруктів і овочів, але це зовсім не означає, що наш організм з приходом осені перестає мати потребу в вітамінах. Додатковою підтримкою можуть стати водорозчинні та жиророзчинні вітаміни. До першої групи належать вітаміни С і В. Вони не накопичуються і витрачаються досить швидко через стрес, саме тому ними необхідно регулярно постачати організм.

Відповідно до рекомендацій дієтолога, необхідно приймати магній і вітаміни групи D і В. Вони захистять організм від стомлюваності і підготують його до стресових ситуацій.

Народна медицина

Однак заповнити дефіцит вітамінів можна і за допомогою натуральної аптеки - продуктів, багатих мікроелементами.

Отже, щоб у організму були сили на боротьбу, необхідно харчуватися повноцінно і збалансовано. При цьому в раціоні повинні бути такі продукти як сало, авокадо і горіхи. Чудово, якщо ви будете споживати їх з ранку, - додала лікар. Багаті натрієм, кальцієм, фосфором, марганцем, магнієм і іншими мінеральними речовинами продукти наситять організм на весь день і зміцнять ваш імунітет.

Найбільш ефективними "ліками" є фрукти, ягоди та овочі. Вони багаті вітамінами, антиоксидантами і харчовими волокнами, які допоможуть запобігти розвиток сезонних застуд та інфекцій.

Дотримання рекомендацій і комплексний підхід нівелюють втому і осінню нудьгу, - підсумувала Маргарита Корольова.