Одна хвилина і нуль гривень: 5 швидких тестів для перевірки свого здоров'я

Ми часто відтягаємо профогляди у лікарів з двох причин: немає часу і грошей. На ці діагностичні тести вам не треба буде ні те, ні інше. Тому що ви можете їх провести самі.

Щоб визначити чітку картину свого здоров'я, потрібно пройти повне обстеження. Це не дуже швидко і не зовсім дешево. Звичайно, експрес-тестами не замінити повноцінну діагностику. Але якщо навіть вони скажуть вам, що пора турбуватися, значить точно час відвідати лікаря.

5 швидких тестів:

Тест на здоров'я щитовидної залози

Станьте прямо, закрийте очі і витягніть руки перед собою, долоні дивляться вгору, пальці розсунуті. Нехай хтось покладе вам на долоню аркуш паперу. Якщо при цьому пальці і папір на них тремтять - пора звернутися до ендокринолога.

Тест на здоров'я серця і дихальної системи

Для тесту знадобиться секундомір. Сядьте на стілець чи іншу поверхню (для безпеки). Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, після одного з видихів затримайте дихання і засічіть, скільки зможете не дихати.

Потім відпочиньте пару хвилин, дихайте спокійно. Зробіть глибокий вдих і знову затримайте дихання. Засічіть, як довго вийде не дихати.

У нормі ви повинні протриматися хоча б 25-30 секунд на видиху і 40 секунд на вдиху. Якщо не вийшло - пора перевірити здоров'я серця і дихальної системи.

Тест на набряки

Сильно натисніть великим пальцем на область у верхній частині стопи, ближче до гомілки. Коли заберете палець, простежте, як швидко пропаде ямка. Якщо протягом декількох секунд, то набряків у вас немає.

Тест на циркуляцію крові

Налийте в склянку дуже холодну воду, опустіть туди кінчики пальців і тримайте 30 секунд. Якщо за цей час вони побіліють або посиніють, значить циркуляція крові порушена і вам терміново потрібно до лікаря.

Не робіть такий тест, якщо відчуваєте больові відчуття, а також під час вагітності або до досягнення 18 років.

Тест на здоров'я хребта

Одягніться так, щоб з боку можна було побачити ваш хребет. Нахиліться вперед, тягніться руками до підлоги. В цей час хтось із близьких повинен оглянути ваш хребет.

Що повинно викликати тривогу: хребці розташовані не рівним рядом, один або кілька "вибиваються"; деякі хребці виступають або вдавлюються щодо загального рівня.

Сядьте на підлогу, ноги розсуньте в сторони. Тут знову знадобиться допомога з боку. Нагніться вперед і тягніться руками якомога далі, не згинаючи колін.

Нехай хто-небудь близький виміряє відстань, на яку вам вдалося дотягнутися: від рівня п'ят до кінця пальців рук (руки повинні бути далі, ніж п'яти). Якщо більше 15 см - це відмінний результат, 5-10 см - хороший, менше 5 см - не дуже хороший.

Важливо перевірити здоров'я хребта, а також стежити за вагою і робити вправи на розтяжку.