У дітей, які проводять багато часу з гаджетами, більше друзів — дослідження

Школярі, які проводять більше часу з гаджетами, лише на трохи частіше страждають розладами уваги, порушенням сну або гірше вчаться. Зате у них, як правило, більше друзів – в тому числі тому, що вони спілкуються з ними в інтернеті. Детальніше про це розповідає Час-Дій. До таких висновків прийшли вчені з Університету Колорадо в США. У їх дослідженні брали участь 11,8 тисячі дітей віком 9-10 років. Психологи проаналізували анкети школярів про проведений з гаджетом час, батьківські звіти про проблеми з поведінкою та успішністю, а також провели діагностику психологічного добробуту дітей. Читайте також: У Facebook є VIP-користувачі, яким дозволено порушувати правила Інші встановлені вченими факти Використання гаджетів не пов’язане з тривогою і депресією у дитини.

Хлопчики проводять за екраном гаджета на 45 хвилин більше, ніж дівчатка: майже п’ять годин на день у вихідні та чотири – в будні.

Дівчатка віддають перевагу соціальним мережам, а хлопчики – відеоіграм.

Соціально-економічний статус дитини у 2,5 раза сильніше впливає на проблеми з поведінкою, ніж часте використання гаджета. На екранний час приходиться тільки 2% відмінностей між дітьми за цим показником.

Зв’язок між екранним часом і певними психологічними проблемами необов’язково викликаний використанням гаджета. Можливо, навпаки: дитина проводить з телефоном або планшетом багато часу через психологічні проблеми. Наприклад, батьки з більшою ймовірністю дадуть відеогру дитині з браком уваги, а діти, які з якоїсь причини не можуть заснути, будуть проводити час зі смартфоном. Вчені підкреслили: результати можуть бути неприйнятними до дітей іншого віку. Джерело