На Київщині у чотирьох людей виявили вірус, від якого немає вакцини

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я.

Загалом в Україні протягом літа 2021 року зареєстровали п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Три з них ‒ на Київщині: у Бучанському і Фастівському районах Київської області (жінки 33, 56 і 90 років). Також у Київській області зареєстровано завезений випадок гарячки Західного Нілу з міста Дуала, Республіки Камерун (чоловік 25 років). Ще один випадок інфікування виявили у 12-річної мешканки Запорізької області.

Симптоми зараження гарячкою Західного Нілу можуть бути непомітними, часто симптомів узагалі не спостерігається, або ж фіксуються легкі гарячкові форми захворювання.

Проте у 20% осіб, що хворіють на ГЗН, розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується:

різким підвищенням температури

головним болем

болем у горлі, м'язах, суглобах і спині

слабкістю

нудотою і діареєю.

Менш поширені сипмтоми: висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи ‒ менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі). Вакцин для людей поки немає.

"Джерелом місцевих заражень ймовірно є дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус, що викликає гарячку Західного Нілу, передається через укуси комарів та кліщів", - зазначають у Центрі громадського здоров'я.

В Україні до природних осередків гарячки Західного Нілу в Україні належать території Північно-Західного Причорномор'я (АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська області), а також східні та західні області.

Для профілактики гарячки Західного Нілу рекомендовано:

протягом літа та осені користуватись репелентами

використовувати захисний одяг у випадку роботи на відкритій місцевості, що знаходиться біля водойм.