Небезпечні помилки батьків при високій температурі у дитини

Які помилки роблять майже всі батьки, коли намагаються допомогти своєму малюкові з температурою?

Здавалося б, якщо в дитини ГРВІ температура, то головне - вчасно її збивати і не експериментувати з народними методами. Але є неочевидні помилки, які роблять практично всі турботливі батьки.

1. Давати молочні продукти

При підвищеній температурі тіла молочний білок згортається, в результаті звичайний сирок може викликати у дитини блювоту. Йогурти, сирки, кефір, молочна кашка - досить легкі продукти, їх не треба жувати, тому батьки часто віддають їм перевагу, якщо малюк хворіє і у нього немає апетиту.

Але щоб потім не справлятися з наслідками блювоти, краще все молочне відкласти в сторону хоча б на 2-3 дні.

2. Занадто сильно укутують дитину

Народна думка, що хворому потрібно "гарненько пропотіти" з дітьми не працює. Коли у малюка впаде температура - він і так спітніє.

Дитину потрібно одягнути в одяг з натуральних тканин, укрити легкою ковдрою, якщо в кімнаті прохолодно, не надягати більше одягу, ніж ви наділи б на здорового.

3. Не звертати уваги на холодні руки і ноги

Для здорової дитини холодні руки і ноги - це нормально. Але якщо дитина температурить, а кінцівки холодні - значить має місце спазм судин. Потрібно акуратно масажувати ручки і ніжки і звернутися за консультацією лікаря.

Ніяких розтирань оцтом або спиртом проводити не можна.

4. Рідко пропонувати дитині воду

Дитина, яка температурить, втрачає багато вологи, її постійно потрібно заповнювати. Чим більше буде пити дитина - тим краще. Паралельно з водою пропонуйте домашній компот або розбавлений сік.

Будь-який з цих варіантів буде краще, ніж лягати з стаціонар під крапельницю, щоб просто заповнити втрату рідини організмом.

5. Насильно годувати

Якщо дитина відмовляється від їжі - зараз її організму потрібно зосередити сили саме на боротьбі з хворобою, а не на перетравленні їжі.

Періодично пропонуйте дитині їжу: безмолочні каші, фруктові та овочеві пюре, бульйони, солодкий компот. Не дивуйтеся, якщо з'їдена порція буде в 2 рази менше за звичайну.

6. Не звертати увагу на інші симптоми

Часто, коли у дитини піднімається температура, батьки чекають, що додасться нежить і кашель. А інші сімптоми можуть пропустити.

Якщо дитина новонароджена - то і просто підвищення температури достатньо для виклику швидкої, тому що у малюків хвороби розвиваються стрімко.

Які ще симптоми свідчать про те, що потрібна термінова медична допомога:

- сильний головний біль;

- замутненність свідомості;

- плач у відповідь на будь-який дотик;

- висип;

- підвищений або знижений м'язовий тонус;

- температура погано збивається, швидко повертається;

- утруднене дихання, хоча ніс не закладений;

- зневоднення (дитина рідко мочиться, сеча насиченого кольору, слизові сухі).

У такому випадку, викликайте швидку.

Будьте здорові!