Вагітність при ендометріозі: Гормональна терапія – неефективна

Наша мама

Гінеколог Ольга Белоконь написала, що ендометріоз справді може погіршувати фертильність, однак завагітніти є шанси. Лікар також зазначила про неефективність гормональної терапії при ендометріозі.

50-70% жінок з ендометріозом можуть успішно завагітніти самостійно.

Головне, щоб вам не заважали і не пропонували "лікування", яке не просто не збільшить ваші шанси на вагітність, а ще й буде їй перешкоджати,

– наголосила лікар-гінеколог.

За її словами, досі до кінця не вивчено, який механізм виникнення безпліддя при ендометріозі.

"Передбачається, що виникає запальний процес, який негативно впливає на функцію яєчників, маткових труб і ендометрію. Порушуються процеси росту і дозрівання фолікулів, овуляції, запліднення… У разі важкого, поширеного ендометріозу (III – IV стадії) до всього іншого додається ще спайковий процес, спотворюється анатомія тазу", – розповіла Белоконь.

Гінеколог зазначила, що це може порушувати вивільнення і захоплення яйцеклітин матковою трубою, змінювати рухливість сперматозоїдів, знижувати ймовірність запліднення, заважати ембріону переміщатися, прикріплятися в порожнині матки.

Багато залежить від стадії ендометріозу:

I – II (мінімальна, легка) – ендометріоз в цьому випадку навряд чи пов'язаний з безпліддям.

III – IV стадія – шанси на вагітність знижуються істотно.

Період самостійних регулярних спроб зачаття протягом 6-12 місяців. Менше часу дається жінкам віком старше 35 років та у кого є явні симптоми ендометріозу.

Якщо жінка не змогла завагітніти, проводиться стандартне обстеження пари (спермограма, гормони та інше) і далі оцінюється необхідність проведення операції (лапароскопії).

"Вона дозволяє визначити стадію ендометріозу і провести лікувальне втручання", – додала лікар.

Після операції рекомендують самостійні спроби зачаття протягом 6-12 місяців. Якщо ж вагітність не настала і під час операції підтвердили ендометріоз III – IV стадії – рекомендується штучне запліднення (ЕКО).

У випадку легкого ендометріозу, а також якщо дозволяють вік і запас яйцеклітин, жінці можуть запропонувати внутрішньоматкову інсемінацію (перенесення сперми в матку для того, щоб відбулося зачаття) разом зі стимуляцією овуляції. При неефективності – ЕКО.

"Повторні операції при безплідді не проводяться, адже вони не покращують фертильність… Найвищі шанси присутні безпосередньо після операції",

– зазначила Ольга Белоконь.

"Роками приймаються гормони, які не просто не збільшують шанси на вагітність, а ще й надійно захищають від неї. Після відміни гормонів шанси на вагітність залишаються такими, як і до їхнього прийому", – написала гінеколог.