Поліомієліт в Україні: на Рівненщині стартувала повторна вакцинація дітей

UA.NEWS

У Рівненській області після виявлення поліомієліту у 1,5-річної дитини почалась повторна вакцинація дітей від інфекції, а тих, хто не щепиться - до школи не пускатимуть, попередили у МОЗ.

Місцева влада кваліфікувала випадок інфікування поліомієлітом як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу. З 11 по 22 жовтня на Рівненщині відбудеться невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням вакцини ІПВ на території області, де зафіксовано випадок (Rapid response vaccination (Round Zero)), для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди будуть тривати впродовж 90 днів та охоплювати усе населення області цієї вікової групи.

«Рівень імунізації дітей від поліо є недостатнім. Лише 53% малюків віком до року отримали планові щеплення в 2021 році. Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування. До того ж маємо результати від ВООЗ, які ідентифікують це як спалах і вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження, які зараз циркулюють у Таджикистані»

На сьогодні у деяких областях України спостерігається низький рівень імунізації від поліомієліту:

Херсонській - 40,7 %,

Івано-Франківській - 42,2 %,

Закарпатській - 43,1 %,

Запорізькій - 46,2 %,

Харківській - 46,5 %,

Одеській та Київській областях - 47,5 %,

Чернівецькій та Львівській - по 48,5 %,

Рівненській - 48,9 %.

Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна дитина і дорослий. Проте найбільше ризикують діти до п’яти років.

Нагадаємо, 6 жовтня у 1,5-річної дитини з Рівненської області підтвердили випадок поліомієліту. Батьки свідомо відмовлялися від вакцинації через релігійні переконання.

Тим часом, ВООЗ оголосила остаточну перемогу над поліомієлітом в Африці.

Раніше у дев’ятирічного учня київського ліцею №303 виявили ​​дифтерію. Дитина не була прищеплена від цієї хвороби. Також було підтверджено випадок захворювання на дифтерію у 47-річного чоловіка на Тернопільщині. Щеплення допомогло йому уникнути ускладнень.