Розвиток телемедичних технологій в Україні: деталі

ITMED

Телемедичні технології та сервіси здатні суттєво покращити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають у віддалених регіонах країни.

Про це під час робочої зустрічі з розвитку телемедицини в Україні заявила заступниця Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Насамперед впровадження телемедичних технологій і сервісів дасть можливість лікарям проводити консультації з пацієнтами дистанційно, швидко обмінюватися інформацією, проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій та оперативно ухвалювати рішення у критичних ситуаціях.

“Телемедичні технології необхідно розглядати, як невіддільну складову тих діджітал-інструментів, які ми зараз впроваджуємо в системі охорони здоров’я та адаптувати їх в eHealth”, – зазначила Марія Карчевич, заступник Міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Окрім того, в умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн - інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання. А саме - гарантувати безпечний контакт лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному наданні медичних послуг.

“Світова практика на прикладі пандемії COVID-19 доводить, що телемедицина - це дійсно ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, яка сприяє створенню нової якості медичних послуг”, - підкреслив учасник зустрічі, начальник відділу управління проєктами та програмами ДП “Електронне здоров’я” Вадим Терентюк.

Електронна система охорони здоров'я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України й показує свою ефективність. Саме тому Міністерство охорони здоров'я за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує й надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.

“У цьому напрямі планується надання технічної допомоги МОЗ у формуванні візії та дорожньої карти розвитку телемедицини. Друга ціль – розширення доступу до медпослуг найбільш уражених груп громадян”, – наголосив консультант проєкту LHSS в Україні Олег Семерик.