Доктор назвала простий спосіб нормалізувати сон

Жіночий світ

Лікар Ірина Ярцева розповіла, що кожна людина може поліпшити сон за допомогою простого способу. Терапевт зазначила, що при серйозних проблемах зі сном потрібно проконсультуватися з фахівцем, і він призначить прийом мелатоніну.

Як пояснила Ярцева, тільки в темний час доби в організмі виробляється мелатонін, проте його вироблення триває виключно в той час, коли людина спить. Якщо режим сну порушується, мелатонін починає вироблятися дуже повільно, організм відчуває дефіцит цього гормону, що в свою чергу, вкрай негативно відбивається на загальному самопочутті. Крім того, коли людина не спить в темний час доби, в організмі починає вироблятися гормон стресу, і в підсумку проблема зі сном тільки посилюється.

«Якщо людина вночі не спить, виробляється кортизол – гормон стресу, який необхідний для підтримки організму в цей час доби, щоб він не спав», – розповіла Ярцева. За її словами, при серйозних порушеннях сну навіть 8-годинний відпочинок може виявитися недостатнім, і людина буде відчувати себе розбитим на протязі всього дня. Біологічно активні добавки з мелатоніном допоможуть виправити цю ситуацію, але такий препарат може призначити тільки лікар.