Спалах поліомієліту в Рівненській області: головний санлікар області розповів, як будуть боротися з захворюванням

Новини.LIVE

Вакцинацію проти спалаху поліомієліту в Рівненській області планують провести з 11 по 22 жовтня.

Про це розповів головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов в ефірі телеканалу LIVE, передає Новини.LIVE.

Детальніше про вакцинацію

Роман Сафонов повідомив, що він не планує чекати два тижні, які зазвичай відводять для так званого нульового раунду, адже успіх боротьби залежить від швидкості реагування.

"Чотирнадцять днів відводиться під так званий нульовий раунд, який зосереджений саме на території тієї громади, в якій стався цей випадок. Насправді ми не будемо чекати два тижні, бо успіх локалізації спалаху залежить, насампаред, від швидкості реакції. Ми постараємося (укластися, - ред.) в декілька днів - це невелика тергромада... І далі наступні дев'яносто днів раунди будуть проводитися на всій території Рівненської області", - повідомив Сафонов.

Він також додав, що найбільше в групі ризику - діти до 5 років.

"Якщо буде більше 95 % вакциновано, я думаю, локалізується цей спалах і все буде добре", - додав головний санлікар Рівненщини.

Випадок поліомієліту у дитини на Рівненщині:

У Рівненській області виявили випадок поліомієліту у 1,5-річної дитини. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).

Випадок паралічу було зафіксовано у дитини, батьки якої свідомо відмовлялися від вакцинації через релігійні переконання.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.