Спалах поліомієліту на Рівненщині: дітей почали вакцинувати, але погоджуються не всі

UA: Cуспільне мовлення

На Рівненщині дітей до п'яти років почали додатково щеплюватимуть від поліомієліту. Це пов'язано зі спалахом у селі Велика Омеляна неподалік Рівного. Як розповів головний санітарний лікар області Роман Сафонов, там на поліомієліт захворіла півторарічна дівчинка. У її шести братів та сестер також виявили поліовірус, вони не захворіли, але є носіями.

Через спалах у селі Велика Омеляна, що неподалік Рівного, в області почали додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту. Першочергово вакцинують дітей у Великоомелянській громаді. У місцевий медпункт на вакцинацію Тетяна Бенюк привела свою восьмимісячну доньку Іванку.

"Ми це щеплення робили згідно з календарем, а зараз прийшла на додаткове. Я за вакцинацію, дітей завжди всіх щеплюю, від чого потрібно. І думаю, що так мають робити усі, бо береженого Бог береже", – пояснила Тетяна Бенюк.

"По-різному говорять, не мають бажання та й все. Тепер люди обізнані, інтернет у всіх є і всі знають, все бачать. І інформація є, і розказуємо, що таке поліомієліт, звичайно, не тільки сьогодні, а й постійно", – каже Олена Малафей.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, додаткову вакцинацію дітей першочергово проводять у Великоомелянській громаді, де й виявили поліомієліт.

"Далі, що стосується наступних етапів, наразі уточнюється дорожня карта, як це все буде реалізовуватися. Кінцевий термін, який передбачений нормативними міжнародними протоколами – 90 днів", – зауважив Роман Сафонов.

Як розповіла лікарка-педіатр центру ПМСД "Північний" Галина Оліфер, додатково вакцинувати дітей у Рівному вони почнуть орієнтовно з наступного понеділка, 18 жовтня. Наразі чекають наказу з профільного міністерства.

"Найбільш уразливі діти – це діти до п'яти років. Ми повідомляємо батьків, телефонуємо, запрошуємо кожну дитину на певний час. Це відбувається в нас в день здорових діток, щоб не було контакту з хворими в поліклініці й ми їх вакцинуємо", – пояснила лікарка-педіатр Галина Оліфер.

Випадок поліомієліту на Рівненщині у півторарічної дитини у суботу, 9 жовтня, головний санітарний лікар України Ігор Кузін кваліфікував як надзвичайну ситуацію біологічного характеру.

"Цей вірус є аналогічним тому, який циркулює в Таджикистані, і аналогічний тим, які циркулюють в Афганістані. Перша гіпотеза – це циркуляція вірусу, яка була завізна на територію України й інфікування на території області. Також є друга гіпотеза, яка зараз пропрацьовується, ми точно знаємо, що ці діти вони відвідували Закарпатську область з метою відпочинку і зараз там також працює епідеміологічна бригада", — зазначив під час візиту на Рівненщину Ігор Кузін.

Від поліомієліту щеплюють вакцинами бельгійського і французького виробництва.

Що відомо Випадок поліомієліту на Рівненщині підтвердили у півторарічної дитини. Їй через хворобу паралізувало ноги. Інфекцію виявили у ще шести її братів та сестер, які є носіями. Усі вони не були вакциновані. Цей випадок кваліфікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру. На початку вересня у півторарічної дівчинки діагностували поліомієліт. Дівчина – наймолодша – десята дитина в сім'ї, окрім неї, вірус виявили ще у шістьох її братів та сестер. Вони є носіями, але не мають важких ускладнень. Як повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов, батьки дівчинки не зробили їй щеплення від поліомієліту через релігійні переконання. Назву населеного пункту, де вони проживають, лікарі не називають з етичних міркувань. За даними МОЗ, у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб. Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта. Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. Рівні в областях: у Рівненській — 48,9 %, в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %. Останній випадок поліомієліту в Україні зафіксували у 2015-му році на Закарпатті. Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram