Щеплювати дітей від поліомієліту почали на Рівненщині (ВІДЕО)

ITV

Востаннє випадок поліомієліту в Україні був зафіксований у 2015 році. Але нещодавно цю недугу знову виявили на Рівненщині. Про це ми вже розповідали у наших випусках новин. Тому від сьогодні в області починається кампанія додаткових щеплень від цієї хвороби. Під неї потрапляють діти до 5 років. Детальніше у сюжеті далі.

Жителька села Велика Омеляна Світлана повторно вакцинувала свою дитину від поліомієліту. Каже, раніше вже щеплювала сина від цієї хвороби, але зараз краще перестрахуватися. Тим більше - без повторного щеплення сина не пустять у дитсадок.

Підтримую цю вакцинацію. Ми робили вже щеплення. Боюсь, щоб дитина не захворіла, як зараз історія в наших сусідів... Не хочеться такого. Хочеться, щоб дитя було здорове. Одразу, як мене попитали: Будете робить? - я одразу згодилась, -Світлана щеплює дитину

Пані Світлана каже, варто перестрахуватися ніж наражати власну дитину на небезпеку. Додає, щеплювати дитину чи ні - право та вибір батьків.

Це їхнє рішення, але все одно шкода, якщо дитина не буде ходити, -Світлана щеплює дитину

Наразі, всім дітям до 5 років потрібно зробити щеплення від поліомієліту. Це стосується і тих, яких вакцинували раніше. Така кампанія проходитиме у три етапи.

Це є нульовий рівень - вакцинація на рівні територіальної громади. Потім другий і третій етапи. Вони проводяться на всій території області. Ці етапи мають бути проведені протягом 90 діб., -Олег Вівсянник директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА

Як зазначає головний санітарний лікар області, офіційно відмовитися від щеплення можна, проте робити цього не варто, адже це може нести загрозу здоров'ю та негативно вплинути на майбутнє дитини.

Діти, які не щеплені, позбавляються можливості взагалі перебувати в організованих колективах, не лише в дитячих садочках - потім школи, потім інститути. Потім рішення батьків повпливає на те, що наших українців не будуть пускати в інші країни, -Роман Сафонов головний санітарний лікар Рівненщини

У навчальних закладах, зокрема садочках, наявність у дитини щеплення від поліомієліту завжди перевіряють. На цьому наголошує і завідувачка дитсадка в селі Велика Омеляна.

Все робиться згідно з чинним законодавством. Діток не прищеплених у дитячому садочку немає. Обов'язково батьки нам приносять ксерокопію карти щеплень, де вони, в якого лікаря щеплюються

Згідно з календарем щеплень, у перший рік життя дитини вакцину від поліомієліту вводять тричі. Потім укол від цієї хвороби роблять у 2 роки. А коли дитині виповнюється 6 років, вона проходить останнє подібне щеплення.