Перераховані вісім переваг для здоров’я, які дають заняття спортом

Portaltele.com.ua

Експерт зі спортивної медицини Тііна Хоффман розповіла виданню Helsingin Sanomat про позитивні зміни, які вносить в життя людини спорт. Всього, на думку фахівця, таких плюсів фізичної активності для здоров’я людини вісім. Менше відчувається втома в другій половині дня . Навіть якщо після обіду хочеться спати, підбадьоритися допоможе 10-хвилинна прогулянка або невелика розминка.

Сон дає більше сил . Хоффман зазначає: «Людина в хорошій формі відновлюється після денного стресу набагато краще людини в поганій формі». Щоб поліпшити якість нічного сну, досить буде навіть прогулянки. А ось інтенсивні тренування краще ставити на денні години.

Суглоби отримують «мастило» . Вправи допомагають “змащувати” суглоби і покращують кровообіг в м’язах. Найбільш ефективна для суглобів розминка з гімнастичною палицею. Також корисно під час перерв присідати, робити повороти голови, обертати плечима і т.п.

Шлунок працює краще . Відомо, що довге сидіння викликає запори. А ось фізичні вправи здатні відновити нормальну роботу шлунка. Правда, фахівець відзначає, що конкретно від запорів позбутися допоможе також повноцінне різноманітне харчування, рясне пиття. Менше перекусів . При регулярних заняттях спортом простіше дотримуватися певного ритму в прийнятті їжі.

Поліпшується настрій . Фізична активність впливає на вироблення ендорфінів – «гормону гарного настрою». При цьому не обов’язково, щоб навантаження було великим: допоможе і поїздка на велосипеді, прогулянка, робота в саду.

Поліпшується робота мозку . Навіть невелика фізичне навантаження дозволяє краще зосередитися і думати. Пов’язано це з тим, що при заняттях спортом поліпшується кровообіг мозку.

Підвищується витривалість . Якщо навіть при виконанні повсякденних справ у вас збивається дихання, то допоможе аеробіка. Однак експерт додає, що почастішання пульсу при побутових завданнях може свідчити про захворювання серцево-судинної системи, тому потрібно в цьому випадку звернутися до лікаря. Добрими інструментами для контролю кількості фізичної активності можуть стати і крокомір з пульсоміром.