Прикарпатець посмертно став донором для трьох людей

UA: Cуспільне мовлення

Житель Івано-Франківської області посмертно став донором для трьох людей. Їм успішно провели трансплантацію серця, печінки та нирок в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні та Львівській лікарні швидкої допомоги, повідомила під час онлайн-наради голова облдержадміністрації Світлана Онищук.

"Сьогодні завдяки свідомому рішенню родини нашого краянина троє інших людей отримали шанс на життя. Один донор, але три врятовані життя", — сказала Світлана Онищук.

Чоловік помер у 54 роки від несумісної із життям травми. Забір його органів здійснили бригади з Києва, Львова та Івано-Франківська, серед яких був київський кардіохірург Борис Тодоров.

Серце і печінку донора трансплантували у Львівській лікарні швидкої допомоги, нирку пересадили 31-річному львів'янину в урологічному відділенні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, каже Світлана Онищук.

"У донора була рідкісна четверта група крові. Пацієнтам з Івано-Франківщини з цією групою крові, які перебували на обліку, провели дослідження, що виявили несумісність між донором і реципієнтом. Це унеможливлювало трансплантацію нирки їм", — розповіла Світлана Онищук.

За словами очільниці області, усі трансплантації відбулися успішно. Стан пацієнтів — стабільний.

Читайте такожВ Івано-Франківську вперше трансплантуватимуть органи. Як до цього готується персонал лікарні

В Івано-Франківській обласній лікарні проводитимуть трансплантацію нирок

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини