Фахівці БДМУ взяли участь у Всеукраїнському з’їзді інфекціоністів

Погляд

Упродовж 6-7 жовтня на базі Сумського державного університету відбувся X з’їзд інфекціоністів України на тему «Інфекційні хвороби: здобутки і проблеми у діагностиці, терапії та профілактиці». Про це йдеться на сайті БДМУ.

Учасників з’їзду привітав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, президент ГО «Всеукраїнська асоціація інфекціоністів» академік НАМН України, професор Михайло Андрейчин, а також директор медичного інституту Сумського державного університету, проф. Андрій Лобода.

Делегатами з’їзду від Буковинського державного медичного університету були проф. Василь Москалюк, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології, проф. кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Лорина Іванова, доц. кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Максим Соколенко та доц. кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Микола Гарас, які виступили з усними доповідями й брали активну участь в роботі секцій.

Відзначимо, що на конкурсі молодих вчених дипломом III ступеня нагороджена асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Тетяна Колотило за кращу наукову роботу у галузі діагностики, лікування і профілактики інфекційних хвороб.

На з’їзді обговорювались найбільш актуальні питання інсектології, зокрема проблеми вакцинації, особливості діагностики, перебігу та лікування хворих на Covid-19 як у дорослих, так і дітей, питання вірусних гепатитів, ВІЛ-інфекції, бореліозів тощо.

Під час форуму відбулося нагородження провідних інфекціоністів, серед яких – професор БДМУ. Пам’ятну медаль Агапіта Печерського «За внесок у боротьбу з інфекційними хворобами» вручили проф. Василю Москалюку.