В Україні хочуть дозволити молодшому медперсоналу робити щеплення від COVID-19 без лікарів

18000.com.ua

В Україні планують дозволити медичним сестрам чи брату в окремих випадках ухвалювати рішення про щеплення без участі лікаря.

Про це повідомили на сайті МОЗ.

Запропоновані зміни нададуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря. До здійснення щеплень будуть допущені тільки ті, хто пройдуть спеціальну підготовку з проведення щеплень і навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину.

Також передбачено, що за особою залишається право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією. Окрім того, визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Зміни ще не внесені до наказу МОЗ, поки вони оприлюднені для громадського обговорення. Ознайомитися з ними можна за посиланням – bit.ly/medsestry_vaktsynatsia

Здійснення щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря, є стандартною медичною практикою в багатьох країнах світу. Наприклад, у США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі та інших країнах право здійснювати вакцинацію мають не тільки медичні сестри та брати, але й фармацевти, а, наприклад, в Австрії та Бельгії до щеплень залучають медичних студентів.

Нагадаємо, на Черкащині можна вакцинуватись у поштових відділеннях.

Також новини "18000" є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.