Найкращий спосіб зміцнення імунітету назвали експерти

Країна Здоров'я

Хоча чарівної палички, за допомогою якої можна швидко зміцнити імунітет, не існує, є один простий спосіб посилити захист організму. За словами фахівців, підтримати імунну систему допоможуть заняття спортом, якісний сон, відмова від шкідливих звичок і зниження рівня стресу. Однак лікарі рекомендують додати в щоденний розпорядок дня ще одне правило - дотримуватися збалансованої дієти Таке харчування має на увазі вживання великої кількості фруктів і овочів, зведення до мінімуму оброблених продуктів, доданого цукру і натрію. Як пояснили експерти з Клініки Клівленда, фрукти і овочі містять поживні речовини, які безпосередньо впливають на імунітет. Особливо це стосується двох найбільш важливих вітамінів: D і С.

"Хоча добавки можуть заповнити прогалини у вашому раціоні, кращий спосіб поповнити запаси необхідних поживних речовин - отримувати їх прямо з їжі. Організм краще засвоює і використовує вітаміни, коли вони надходять з натуральних джерел ", - пояснили медики.

Дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів, доданого цукру і натрію підвищує ризик розвитку ожиріння, діабету, серцевих захворювань, високого рівня холестерину і гіпертонії. Всі ці стани негативно позначаються на імунній системі.

Вчені вже довели, що посилити природний захист організму допоможе вітамін С. Наприклад, в дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, йдеться, що речовина підтримує різні клітинні функції , а її дефіцит призводить до порушення імунної відповіді і підвищенню сприйнятливості до інфекцій.

При цьому Національні інститути охорони здоров'я США відзначають, що вітамін D також допомагає регулювати імунітет, зменшувати запалення і навіть уповільнювати ріст ракових клітин. Добрими джерелами вітаміну D є жирна риба, яєчні жовтки, печінка і молоко.