5 навичок раннього розвитку дитини, які важливіші за вміння ходити на горщик

Наша мама

Всі діти індивідуальні, і кожен з них розвивається за власним графіком. Тому не варто порівнювати досягнення своєї дитини з тим, що вміє сусідський малюк.

Але деякі батьки вважають, ледь не справою честі, щоб їх дитина пішла, заговорила, почала ходити на горщик, навчився читати, освоїла іноземну мову і т. д. раніше, ніж її однолітки.

Дитячі психологи і педіатри одностайні в думці, що не потрібно поспішати. Розвиток дитини має відбуватися послідовно і відповідно до віку.

А досвідчені мами стверджують, що існують навички, які набагато важливіші для однорічного малюка, ніж уміння ходити на горщик:

1. Прибирати за собою. Ми часто лаємо своїх старших дітей за те, що вони не хочуть прибирати за собою і класти речі на свої місця. Але ж ми винні в цьому самі. Малюкам дуже подобається допомагати мамі. Але нам простіше самостійно витерти за малюком розлитий на підлозі сік, ніж дивитися як він захоплено втирає його паперовим рушником. Таким чином ми позбавляємо дитину бажання прибирати за собою.

2. Показувати, де боляче

Малюк активно пізнає світ, хоча ще невпевнено стоїть на ногах. Тому падінь і ударів не уникнути. І як тільки дитина впала і почав плакати, мама мчить до нього, щоб оглянути чи немає пошкоджень. Дуже добре, якщо малюк може показати, де у нього болить, щоб мама запитала «де болить?», погладила і подула на постраждале місце. Таким чином малюк розуміє, що таке боляче, а також що якщо хтось забився потрібно проявляти співчуття.

3. Берегтися від небезпеки. Духовка гаряча, а ножем можна порізатися. Навчіть дитину реагувати на ваші попередження про небезпеку, повідомляючи про неї гучним постановчим голосом, і не чіпати заборонені предмети.

4. Говорити «так» і «ні». Навіть якщо малюк ще не дуже добре розмовляє, він цілком здатний освоїти ці прості слова. Цей навик дуже полегшить вам життя і посприяє розвитку дитини. Тепер не потрібно в паніці перебирати всі можливі варіанти, за якими плаче ваш малюк: задавайте йому питання, питайте про його бажання, жестикулюйте. Таким чином ви вчите малюка комунікувати і розвиваєте його інтелект.

5. Самостійно засинати

Не всім мамам вдається прищепити дитині цей корисний навик. І замість того, щоб приділити годину-півтори вечірнього часу, коли малюк спить, особистим справам, вони змушені заколисувати, погладжувати і умовляти дитину. Для того, щоб малюк без проблем лягав увечері спати потрібно дисциплінувати в першу чергу себе, дотримуючись щовечірнього ритуалу відходу до сну.