1 з 4 людей помирає від тромбозу: фактори ризику, профілактика та лікування

Громадське радіо

Говорили з Юлією Давидовою, докторкою мед. наук, професоркою, заслуженою діячкою науки й техніки України, експерткою комітету з біоетики ради Європи, керівницею відділу акушерських проблем екстрагенітальної патології ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України».

Юлія Давидова: 1 з 4 помирає від тромбозу та його наслідків, про це свідчить світова статистика. Проблема тромбозу у зв’язку з пандемією набуває все більшої актуальності. Людина, яка захворіла на COVID-19, не має сама собі призначати ані ін’єкційні антикоагулянти, ані таблетовані.

До факторів ризику тромбозу належить ожиріння, надмірна вага тіла. Щоб знизити ризики тромбозу, потрібно позбавлятись зайвих кілограмів. Також це паління, його варто уникати. Далі — ​адекватна рухова активність, навіть під час хвороби потрібно кожну годину вставати, робити рухи, дихальну гімнастику. Має бути достатнє споживання рідини, 30 мілілітрів рідини на кілограм маси тіла. Також потрібно знати про сімейні фактори ризику. Також фактором ризику є вік — люди після 75 років знаходяться у підвищеному ризику виникнення тромбозів.

Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі