На Кіровоградщині 1086 пацієнтів отримали інсуліни за електронним рецептом

FotoInform

З 1 жовтня інсуліни додали до програми Доступні ліки — це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Отримати інсуліни тепер можна в 163 аптеках

На початку жовтня препарати інсуліну увійшли у програму реімбурсації. За перші два тижні у Кіровоградській області 1 086 пацієнта із цукровим діабетом отримали необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках. Загалом за два тижні аптеки погасили 1 527 рецептів на інсуліни.

“Жителі Кіровоградської області, які потребують лікування від цукрового діабету отримали ширший доступ до інсулінів. Якщо до 1 жовтня 2021 року препарати інсулінів можна було отримати в 33 аптеках, то з початку жовтня 163 аптеки відпускають інсуліни. Розширити доступ пацієнтів до лікування вдалось приєднанням інсулінів до програми реімбурсації “Доступні ліки”, — розповідає директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталя Будяк.

У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.