Вчені: людство тільки цього року викине електроніки вагою в усю Велику китайську стіну. Чим це небезпечно?

Hromadske.ua

Про це заявляють дослідники Форуму по утилізації відходів електронного та електричного обладнання (WEEE), передає Independent.

Вони підрахували, що цього року люди викинуть 57,4 мільйона тонн подібного сміття. Велика китайська стіна важить менше, а це найважчий штучний об'єкт на планеті.

Дослідники наголошують, що життєвий цикл електроніки коротшає. Пристрої швидко потрапляють на звалища, бо живуть недовго і не завжди піддаються ремонту. Водночас зростає обсяг продажів електроніки — на 3% щорічно.

Експерти попереджають, що кількість електронних відходів швидко зростає. Зараз вона становить мільйони тонн металів, пластмас і дорогоцінних мінеральних ресурсів, які рідко переробляються і зазвичай спалюються або відправляються на звалища.

За прогнозами, до 2030 року маса щорічних електронних відходів буде дорівнювати 74 мільйонам тонн.

За даними ВООЗ, країни з найбільшими обсягами електронного сміття — це Росія, США і Китай. У кожній з них у 2019 році було викинуто більше як 100 кілотонн відходів. Чому це важливо?

Електронне сміття загрожує здоров'ю людей, особливо дітей. У викинутих комп'ютерах, смартфонах, телевізорах, холодильниках та інших пристроях і побутової техніки містяться тонни металів і пластмас.

Свинець і ртуть з батарейок і моніторів можуть привести до порушень розвитку нервової системи і психічних розладів у дітей, а також негативно позначитися на здоров'ї плоду в утробі. А вплив хрому і марганцю, наприклад, може спровокувати кашель і астму.

Щоб розв'язати проблему, потрібно продовжити життєвий цикл пристроїв, спростити їхній ремонт і налагодити переробку невикористовуваних товарів.