4 міфи про донорство

Наша мама

Кожен день ми бачимо в соцмережах, чуємо по радіо або дізнаємося з газет про те, що комусь терміново потрібна кров для переливання. Ми розуміємо, що від того, відгукнутися люди або забудуть про це послання в суєті своїх турбот, безпосередньо залежить чиєсь життя.

Буває, що люди і знайшли б час допомогти, але перебувають в полоні розхожих міфів і елементарно бояться самого процесу здачі крові і наслідків. Лікар-трансфузіолог Марія Шемет-Іванова розвінчала найпопулярніші з "донорських" помилок.

Міфи про здачу крові:

1. Здаючи кров, можна заразитися

Всі інструменти абсолютно стерильні: кожен розкривається при донорі і тут же викидається. Сама процедура здачі крові відбувається за стандартами Європи і України.

2. У мене заберуть дуже багато крові

Норма - це 320 або 470 мл і не більше. Все залежить від зростання, статі і ваги донора. У разі протипоказань вам не дозволять здавати кров.

3. Здавати кров потрібно на голодний шлунок

Теж невірно. Ви ж не на загальний аналіз кров здаєте? Навпаки, вранці потрібно поїсти нежирний і ситний сніданк.

4. Я втрачу свідомість

Ну якщо тільки при вигляді крові, що досвідчені медсестри допоможуть запобігти. У всіх інших випадках перед процедурою ви спілкуєтеся з терапевтом, і він може, судячи зі стану здоров'я, не допустити вас до здачі.

До здачі крові не допускають, якщо:

• були порожнинні операції протягом року;

• наявні хронічні захворювання;

• татуювання, прокол вух або пірсинг менше року назад;

• пройшло менше 5 днів після закінчення менструації;

• менше місяця після одужання є наслiдком хвороби ангіни, ГРЗ, грипу.