Більше, ніж нудьга: як розпізнати симптоми осінньої депресії

Країна Здоров'я

Важливо знати різницю між «станом душі», викликаним осінньою нудьгою і справжнім депресивним станом Більше, ніж туга

Більшості з нас знайома осіння хандра, пов'язана з осіннім настроєм. Як не згадати слова поета: «Похмура година, очей зачарування ....». Нижче ви дізнаєтеся, як відрізнити осінню нудьгу від справжньої депресії.

Восени легко не помітити справжню депресію, яка набагато небезпечніша, ніж «блюз осіннього листя». Експерти недарма вважають депресивний стан серйозним захворюванням, і тому небезпечно недооцінити ситуацію.

Знайдіть відмінності

Загалом, у багатьох буває хандра, і це нормально. У цьому стані люди менш мотивовані, ніж зазвичай на роботу.

- Звичайна хандра, нічого страшного. Інша справа, коли мова йде про справжню сезонну депресію, яка дуже небезпечна, і важливо вміти розрізняти ці симптоми, - пояснює професор Ульріх Хегерль з Німецького центру допомоги при депресії.

Депресія змінює життя

Але як постраждалі люди можуть відрізнити нудьгу від справжньої депресії? За словами Ульріха Хегерля, депресивний стан - це важке захворювання, яке змінює життя людини.

- Часто ти себе просто не впізнаєш. При депресії активні, відповідальні і цілеспрямовані люди змінюються. У них немає сил, щоб встати і почистити зуби. Часто вони не мають жодних емоцій, і відчувають себе ніби скам'янілими, - говорить він.

Депресія може бути у всіх

За словами експерта, це захворювання може торкнутися будь-якої людини. За статистикою, жінки страждають депресією приблизно в два рази частіше, ніж чоловіки. Це якось пов'язано з біологією і гормональним балансом.

Найголовніше, щоб людям, які страждають на депресію, була своєчасно надана професійна допомога і лікування. Депресія - це серйозне захворювання, при якому людина живе в середньому на десять років менше.