Як відрізнити неправдиві перейми?

Наша мама
Усі чули про так звані помилкові перейми - але чи можна їх сплутати зі справжніми?

Коли термін пологів наближається, вагітна у всьому бачить ознаки їхнього початку. У тому числі може здатися, що почалися перейми - проте вони можуть бути лише "тренувальними".

Але навколо помилкових переймів є чимало міфів, у які давно час перестати вірити.

1. Хибні перейми виникають після 36 тижнів

Скорочення м'язів матки, подібні до бою, можуть бути на будь-якому терміні. Тільки на початку вагітності це пояснюють зростанням матки та іншими особливостями перебігу процесу, а на пізніших термінах називають помилковими переймами. Більше того – вони трапляються далеко не у всіх.

2. Хибні перейми означають, що дитина "проситься" назовні

Насправді вони можуть виникати як із внутрішніх, так і з зовнішніх причин. Іноді – самі по собі, іноді – внаслідок стресу, перенапруги, активного статевого життя, зневоднення, тиску тісного одягу тощо.

3. Хибні перейми слабші, ніж справжні

Справжні перейми на початковому етапі такі ж болісні, як і помилкові, але дуже швидко посилюються. Вже через 10-15 хвилин ви точно зможете зрозуміти, якщо дійсно народжуєте.

4. Хибні перейми можуть означати початок пологів

Початок пологів можуть означати лише справжні перейми та ніякі інші. Якщо помилкові перейми не супроводжуються якимись незвичайними виділеннями, болем та іншими тривожними ознаками, то турбуватися нема про що, потрібно просто відпочити.

5. Хибні перейми болісні

Насправді біль – це поганий симптом, його не повинно бути при помилкових перейми. Це, швидше, відчуття, що тягне, схоже на прихід місячних.
Якщо при вагітності справді болить живіт, потрібно терміново звернутися до лікаря.

6. Хибні перейми шкодять дитині

Якщо це справді тренувальні перейми, дитині вони не зашкодять. Інша річ, якщо раніше за термін почали відходити води. Але й у такому разі малюк досить сильний, щоб пройти через пологи.

7. Хибні перейми повторюються при кожній вагітності

Кожна вагітність навіть у однієї жінки індивідуальна. Якщо з першою дитиною у вас були тренувальні перейми, з другою їх може не бути – і навпаки.

Найчастіше під час другої вагітності жінки менше турбуються про свій стан, зберігають спокій - звідси і менша ймовірність хибних переймів.