Трихолог розповів, як часто потрібно мити голову

Newsyou

Трихолог Кузьма Хобзей наголошує: миття волосся має здійснюватися не за графіком, а за потребою. «Якщо сальні залози працюють інтенсивніше з різних причин (конституційно, наприклад, не обов’язково це може бути хвороба), то треба мити щодня. Якщо шкіра голови сухіша, можна рідше. Я зазвичай рекомендую мити не рідше ніж один раз на тиждень, може, краще навіть два рази на тиждень. Бо крім забруднення волосся шкірним салом, є забруднення зовнішнє: це запахи, кіптява Тощо. Тому все це треба змивати — волосся також буде виглядати здоровішим», — радить Кузьма Хобзей.

Трихолог пояснює, звідки взявся стереотип, що волосся не можна мити щодня: люди бачать, що волосся випадає під час миття, і роблять висновок, що воно випадає не від миття.

«Тому люди, які починають мити волосся раз на тиждень, бачить, що випадає ще більше: воно накопичується за тиждень. Якщо ми тиждень не рухаємо голову (не миємо, не розчісуємо взагалі) — понеділок, вівторок, середа, четвер — то волосся випаде в неділю під час миття. І людина буде думати: о, точно, це від того що я мию голову!» — говорить Кузьма Хобзей.

Відповідаючи на запитання, скільки волосся на день має випадати в нормі, трихолог сказав, що жорстких норм немає, «по інтернету гуляє цифра 100 волосин на день», але насправді все залежить від об’єму. Кузьма Хобзей наводить думки різних науковців, частина з яких вважає

нормальним випадіння до 10 % волосся на голові за три місяці, інші — до 15 %. Трихолог пояснює, що фаза, коли фолікули відпочивають, складає приблизно три місяці. За цей час волосся має оновитися. Кузьма Хобзей пояснює, що в декого ця цифра може становити навіть 5 — це діапазон норми. Трихолог проводить аналогію з гемоглобіном: у когось 120, у когось 140 (норма для жінок), але «нема такого, що 130 — більше погано, менше теж погано».

Він закликає орієнтуватися не на цифри, а на динаміку стану свого волосся.

«Якщо у жінки довге волосся, то ми розуміємо, що воно росте довго. Тобто там фаза росту може бути 5 років, за 10 років одна волосина випаде два рази. Якщо у жінки коротке каре і більше не росте, то в неї за 10 років може випасти п’ять разів волосина. Якщо в них однакова густота волосся й інші параметри, то це зовсім різний буде об’єм», — наголошує Кузьма Хобзей.

GreenPost