Ополіскувач для ротової порожнини може бути небезпечним

Країна Здоров'я
Використання антисептичних ополіскувачів для рота призводить до порушення складу мікробіоти. Вчені припускають, що це може бути небезпечно здоров'я. Але існуючі докази не дозволяють заявити, що ці засоби гігієни не можна використовувати.

Вчені спостерігали, як зміниться співвідношення мікроорганізмів, які тривалий час живуть в порожнині рота (мікробіоти), під дією ополіскувача з хлоргексидином. У дослідженні брали участь 36 осіб: половина з них використовувала ополіскувач з антисептиком, друга - плацебо. Спостереження тривали протягом тижня.

Хлоргексидин істотно знижував різноманітність мікробіоти в порожнині рота. Зокрема, кількість бактерій пологів Neisseria, Streptococcus і Granulicatella збільшувалася, а Actinomyces - знижувався.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трав'яні ополіскувачі для зміцнення волосся

Більш цікавою знахідкою було те, що під дією ополіскувача знижувалася вироблення оксиду азоту в організмі. Ця речовина відіграє важливу роль у здоров'ї судин. Раніше дослідження вже демонструвало, що регулярне застосування антисептичних ополаскивателей може робити фізичні вправи менш корисними саме через зниження рівня оксиду азоту.

Рівень pH в порожнині рота у людей, які використовували антисептик, впав, тобто, кислотність збільшилася. Вчені відзначають, що збільшення кислотності пов'язано з демінералізацією зубів і ризиком карієсу.

"У минулому ми істотно недооцінювали складність мікробіома порожнини рота та його важливість. Звичайним поглядом було те, що бактерії шкідливі і викликають хвороби. Тепер ми знаємо, що велика частина бактерій - як в кишечнику, так і в роті - є обов'язковою умовою доброго здоров'я", - сказала Луїза Белфілд, співавтор дослідження.

Вчені припускають, що ополіскувачі можуть бути корисні при лікуванні хвороб, при яких реакція слини стає більш лужною, наприклад, гінгівіт. Міцних доказів того, що люди повинні перестати використовувати ці гігієнічні засоби, поки немає