У Києві новонародженому видалили пухлину в півтора рази більшу за голову (ФОТО)

depo.ua

Вона в півтора рази перевищувала розміри його голови. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на пресслужбу ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України".

В Україні вперше успішно провели комбіноване лікування величезної пухлини голови та шиї у новонародженої дитини.

Новоутворення було виявлено у плода вагітної жінки, яка перебувала під наглядом фахівців столичного Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України (ІПАГ). Після появи дитини за допомогою кесаревого розтину на світ медики були шоковані: обсяг пухлини немовляти був в півтора раза більше його голови.

Страшна патологія практично не залишала новонародженому шансів на виживання. Вона тиснула на верхні дихальні шляхи, позбавляючи дитину можливості повноцінно дихати.

Тому постало питання про термінову операцію, за яку взялися в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова під керівництвом Василя Лазоришинця. Кардіохірург Богдан Черпак провів ендоваскулярну (тобто без розрізів) операцію на одній з кровоносних артерій пухлини, що значно покращило стан дитини.

Потім, в умовах ІПАГу, хірургічним шляхом було проведено радикальне видалення пухлини в межах здорових тканин з використанням методів пластичної хірургії для відновлення шкіри обличчя та шиї новонародженого. Операцію провели хірурги: О.Слєпов, М. Мігур, К. Знак.