Кава може негативно впливати на нирки, попередили лікарі

Newsyou

Багато досліджень вже довели користь кави здоров’ю людини. Цей ранковий напій не лише надає бадьорості та енергії, а й може знижувати ризик розвитку різних захворювань, у тому числі серцево-судинної системи Однак, згідно з даними нового дослідження, опублікованого в Клінічному журналі Американського товариства нефрологів, кава може негативно впливати на нирки. У цій роботі фахівці виявляли метаболіти у сироватці крові, пов’язані зі споживанням кави, та вивчали зв’язок між цими метаболітами та виникненням хронічних хвороб нирок.

Усього було проаналізовано дані двох досліджень. В одному з них середній вік учасників складав 54 роки. 56% учасників вживали каву щодня, а 32% — пили більше двох чашок на день. В іншому дослідженні середній вік учасників становив 48 років, 57% учасників щодня пили каву, а 38% – вживали більше двох чашок на день.

У висновку до дослідження сказано, що всього вчені виявили 20 унікальних метаболітів у сироватці крові учасників, пов’язаних із споживанням кави. Три з них пов’язані з виникненням хронічних хвороб нирок. При цьому уточнюється, що один з них може сприяти сприятливим результатам для здоров’я нирок, а два інших можуть бути потенційною шкодою для цього органу. zdorovia.com.ua