Від високого холестерину та для здоров’я серця: корисні продукти перерахували лікарі

LHealth.info

Вівсянка, авокадо та інші продукти можуть поліпшити показники холестерину в крові. А включення в раціон риби і горіхів допоможе зберегти здоров’я серця.

Фахівці клініки Мейо (Mayo Clinic) перерахували продукти, які слід включити в свій раціон.

Вівсянка і продукти з високим вмістом клітковини

Вівсянка містить розчинну клітковину, яка знижує рівень “поганого” холестерину. Розчинна клітковина також є в квасолі, брюссельській капусті, яблуках і грушах.

Риба і жирні кислоти омега-3

Жирна риба містить високий рівень омега-3. Вона допомагає знизити рівень тригліцеридів в крові і артеріальний тиск, а також зменшує ризик утворення тромбів. Жирні кислоти омега – 3 не впливають безпосередньо на рівень холестерину. Однак через інших корисних властивостей цих кислот медики рекомендують вживати як мінімум дві порції риби в тиждень.

Найвищий рівень омега – 3 жирних кислот міститься в:

Волоський горіх

У людей з серцевим нападом в анамнезі дієта з додаванням волоських горіхів може знизити ризик ускладнень, пов’язаних з серцем. Всі горіхи калорійні, тому зловживати ними не рекомендується. Горіхи можна додати в салат або їсти в якості закуски.

Авокадо

Авокадо-потужне джерело поживних речовин і мононенасичених жирних кислот. Дослідження показують, що додавання в раціон авокадо може поліпшити рівень холестерину у людей з надмірною вагою або ожирінням.

Інші зміни в раціоні

Щоб отримати максимальну користь від перерахованих продуктів, необхідно внести інші зміни як в раціон, так і в спосіб життя. Одне з найбільш корисних змін – обмеження вживання насичених і трансжирів, які підвищують загальний рівень холестерину.

Насичені жири містяться в м’ясі, маслі, сирі, жирних молочних продуктах. А трансжири часто присутні в печиво, крекерах і тістечок.