Причини несподіваного болю у стопах

Країна Здоров'я
Стопи можуть перенавантажуватись, адже підтримують масу всього тіла людини. Викликати біль у стопах можуть різні обставини та порушення. Однією з найчастіших причин є носіння взуття, що не підходить. Хвороби ніг, такі як вальгусна деформація стопи або знос суглобів через артрит, також у багатьох випадках бувають відповідальні та дискомфорт і болючі відчуття.

Болі у п'яті. Часто викликані шпорою п'яти – патологією сухожильної пластини на підошві стопи. Зазвичай при цьому в п'яті відчувається біль, що коле, що виникає при навантаженні. Особливо яскраво виражений він буває під час перших кроків вранці або після довгого сидіння.

Болі у подушечці стопи. Провокувати його можуть поганий кровообіг, затискання нервів між пальцями ніг, вальгусна деформація великого пальця стопи (проявляється вигином великого пальця).

Болі в стопі зсередини та зовні. Больові відчуття, що виникають усередині стоп, бувають добре знайомі людям з плоскостопістю, особливо за умов підвищених навантажень на ноги. Біль, що відчувається на зовнішній стороні стоп, часто виникає внаслідок розтягування або розриву зв'язок. Також можливими причинами можуть бути перекіс стопи та перенапруга.

Коли потрібно до лікаря? Якщо біль у стопі триває довше трьох днів, а також якщо негативні симптоми посилюються або виникає набряк, деформація стопи, відчуття її нагрітості потрібно звернутися до лікаря, при можливості – до ортопеда.

Можливі причини болю у ногах:
1. Травми.
2. Вроджені чи набуті викривлення стопи.
3. Остеоартроз передплюсневих суглобів.
4. Запальні захворювання.
5. Пошкодження нервів (полінейропатія) внаслідок цукрового діабету, захворювання нирок, алкоголізму чи інфекції.
6. Захворювання обміну речовин.
7. Порушення кровообігу.
8. Рак кісток.