Фахівці назвали несподіваний фактор, що впливає на якість нічного сну

Newsyou

Харчування впливає не лише на наше здоров’я, але й на якість нічного відпочинку. Можливо, дієти погіршують наш сон? Давайте розберемося!

Що таке інтервальне голодування

Ні, це не самокатування на кшталт «тиждень пити лише воду» (такі експерименти дуже небезпечні!). Просто доба розбивається на два періоди: 4-10 годин, коли можна їсти, і 14-20 годин, коли можна пити воду або чай. Інший варіант — один-два дні на тиждень споживати мало калорій (близько 500), інші дні харчуватися як зазвичай, інформує Ukr.Media.

Дослідження показують, що правильно вибудуване інтервальне харчування допомагає не лише схуднути, але й підвищити чутливість до інсуліну, запобігти запалення і поліпшити роботу серця.

Зв’язок інтервального голодування зі сном

З огляду на те, що за інтервального голодування в організму є час на відновлення, ви зазвичай не наїдаєтеся на ніч і шлунок працює краще, можна припустити, що й якість сну поліпшується. Так і є!

Ще один плюс такого харчування — підтримуються правильні 24-годинні циркадні ритми, особливо якщо «вікно їжі» припадає приблизно на одні й ті ж самі години щодня. Відповідно, ви швидше засинаєте, краще спите і встаєте відпочилою.

Прислухайтеся до себе

Довіряйте особистим відчуттям, тому що дослідження не дають гарантії, що ті чи інші норми працюють в усіх. Підберіть найбільш доречний час відходу до сну і прокидання.

Більше пийте

Це допоможе уникнути почуття голоду, сприятиме кращій концентрації і підніме настрій, а також добре вплине на сон.

aspekty.net