Вперше в Україні: одній людині одночасно пересадили серце і нирку

UNN

В Україні вперше одній людині одночасно провели трансплантацію одразу двох органів. Про це повідомила засновниця Всеукраїнської платформи донорства IDonor Ірина Заславець, інформує УНН.

Цитата

“Наші лікарі вперше в Україні пересадили одночасно серце і нирку одній людині. Такого вони ще не робили. Також маємо ще два “вперше”. Вперше донор був у приватній клініці. І вперше печінку трансплантовано у клінічній лікарні “Феофанія”, — ідеться у повідомленні.

Деталі

Симультанну трансплантацію (трансплантація двох органів одночасно) провели вчора, 23 листопада в Інституті серця. Операція розпочалася о 18:00 і тривала до півночі. Спершу лікарі пересадили серце, потім — нирку.

Пацієнт — 52-річний киянин Всеволод. У 16 років у нього відмовили нирки, відтоді він перебував на гемодіалізі. Замісна ниркова терапія та супутні патології негативно вплинули на серце.

“Серце Всеволода було вкрите кальцієм. Клапан і тканини закам’яніли. Таке серце могло перестати битися будь-якої миті”, — написала Заславець.

Вона також додала, що донор загинув через інсульт. Його рідні підписали усі необхідні документи і попросили не розголошувати деталей. У нього вилучили печінку, нирки і серце.

Печінку трансплантували 59-річному чоловіку з Київщини, який чотири роки жив із діагнозом “цироз”.

Нагадаємо

З початку року в Україні пересадили приблизно 36 нирок і 2 серця.

2021 року планують зробити мінімум 250 операцій з трансплантації органів і тканин, що майже вдвічі більше ніж торік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Інституті Шалімова розповіли, хто є підходящим донором органів для трансплантації