Знижують ризик інсульту: про користь молочних продуктів розповіли вчені

Країна Здоров'я
Молочні продукти можуть зменшити ризик розвитку інсульту як у чоловіків, так і жінок. Вчені припускають, що це пов'язано з високим вмістом у таких продуктах кальцію та калію Результати дослідження опубліковані у журналі European Heart Journal. Фахівці оцінювали зв'язок між вживанням різних продуктів із ризиком розвитку ішемічного інсульту (виникає через значне зниження або повне припинення мозкового кровопостачання).

Загалом було проаналізовано дані більш ніж 418 тис. осіб із дев'яти європейських країн. Середній період спостереження становив 12,7 року. З'ясувалося, що ризик ішемічного інсульту обернено пропорційний вживанню молочних продуктів, фруктів та овочів, круп, бобових, горіхів та насіння.

Інше дослідження опубліковано на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnology Information). У ньому також оцінювався взаємозв'язок між молочними продуктами та ризиком інсульту.

З'ясувалося, що молочні продукти, включаючи різні види сирів та йогуртів, частіше їли чоловіки та жінки з контрольних груп, ніж пацієнти, які перенесли інсульт.

"Наші результати показують, що більш високе споживання молочних продуктів пов'язане з нижчим ризиком інсульту в обох статей", - підсумували автори дослідження.