Стан нігтів може розповісти про деякі збої в організмі

Newsyou

Стан нігтів може розповісти про деякі збої в організмі та стати сигналом до звернення до лікаря. При цьому ставити діагнози по їхньому вигляду самостійно не потрібно Лікар-дієтолог Наталія Сичова пояснила, що стан нігтів допомагає вчасно запідозрити дефіцит вітамінів і поживних речовин в організмі.

Дефіцит вітаміну B12 Відсутність лунул (білих півмісяців) на нігтях може говорити про дефіцит вітаміну В12 або анемію. В ідеалі лунка має бути за розміром в 1/5 від довжини нігтя. Про такі ж проблеми можуть свідчити увігнуті та ложкоподібні пластини нігтя, горизонтальні білі лінії та борозенки на них.

Дефіцит цинку Побілення нігтьової пластини та білі плями на ній можуть з’являтися при дефіциті цинку. Сичова нагадала, що від цього мікроелемента залежить стан різних систем в організмі, включаючи імунну. Нестача цинку призводить до дерматиту, фурункульозу, випадання волосся.

Нестача вітаміну C та проблеми із щитовидною залозою Пожовтіння нігтьової пластини може говорити про дефіцит вітаміну С. Крім того, за місяцеподібною формою та жовтуватим кольором нігтів можна припустити патологію щитовидної залози.

Дефіцит вітаміну B1 Біла пластина нігтя може свідчити дефіцит В1. Якщо на нігті є борозни жовтого кольору, то це також можлива ознака нестачі елемента. zdorovia.com.ua