В Івано-Франківську під час обстежень у їдальнях виявили стафілокок

Версії.if.ua

Санітарні дослідження проводилися більш ніж у 600 закладах. Під час позачергових обстежень у франківських дитячих їдальнях, які проводилися з 8 по 19 листопада, виявили патогенний стафілокок.
Загалом на дотримання санітарних норм перевіряли 1578 працівників харчоблоків у 625 закладах. По це повідомляє Івано-Франківській обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ.
Обстеження виявило патогенний стафілокок у 180 осіб, що становить 11,4% від загальної кількості перевірених працівників, пишуть Версії з посиланням на Дивись info. «У 2021 році своєчасно пройшли медогляди тільки 58,2% працівників з усіх обстежених, у 2020 році – 15,1 %», – повідомили у центрі. Крім того, під час обстеження було виявлено, що у 2021 році 11 осіб влаштували на роботу без попереднтого проходження медичного обстеження. «Про виявлені позитивні результати направлені повідомлення керівникам закладів, у відділи освіти та територіальні управління Держпродспоживслужби для відсторонення виявлених носіїв від роботи для проведення санації та повторного лабораторного обстеження», – запевнили у центрі. Стафілококове отруєння посідає перше місце в світі серед харчових отруєнь. Причина його виникнення – потрапляння в організм ентеротоксину, що виділяється Staphylococcus aureus (Золотистий стафілокок). Чутливість людини до нього надзвичайно висока – отруєння настає у 90% постраждалих, які вживали заражену їжу.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!