В Україні можуть зрости тарифи на екстрену медичну допомогу з наступного року

Судебно-юридическая газета

24-го листопада на засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак повідомила про плановане збільшення тарифів на надання медичних послуг первинної медичної допомоги і введення додаткових індикаторів якості виконання договорів.

З наступного року планується зростання тарифів на екстрену медичну допомогу з 235 до 270 гривень. Гусак заявила, що це збільшення задовольнить основні потреби центрів ЕМД для надання якісної медичної допомоги в екстрених випадках.

Окрім того, передбачається підвищення тарифів на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу. Воно становитиме від 6 до 59%.

Суттєво зросте фінансування по пріоритетних послугах. Наприклад, за надання допомоги при інсульті, інфаркті, пологах (з 10 382 грн до 15 147 грн) та неонатології.

«Національна служба здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я поступово підвищує вимоги до надавачів медичної допомоги. Особливо це стосується пріоритетних послуг», - сказала Гусак.

Планується також зростання тарифів в онкології (на хіміотерапію з 25,5 тис. до 36,9 тис. грн, променеву терапію з 36,5 тис до 74,7 тис. грн). Також це стосуватиметься попередження онкологічних захворювань. Зростуть тарифи і на надання допомоги хворим на туберкульоз і ВІЛ/СНІД.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що МОЗ оприлюднило законопроект для громадського обговорення, який передбачає дозвіл на придбання настойки канабісу виключно через електронний рецепт.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.