Прихований контроль дитячого харчування: поради дієтолога

Країна Здоров'я
Дієтолог Ганна Мелехіна розповіла, як потрібно контролювати раціон дитини.
Фахівець пояснила, що більшу частину харчування дитини становить те, що вона може знайти у себе вдома. Тому для формування здорових харчових звичок батькам необхідно вести його "прихований контроль".

"Це дії батька, спрямовані на зміну харчових звичок та виборів дитини, про які дитина не здогадується", - говорить дієтолог.

Для цього передусім батькам необхідно забезпечити "правильний" асортимент їжі у власному холодильнику. У ньому має бути багато овочів та фруктів, цільнозернові та молочні продукти, м'ясо, риба, яйця.

"Дитина відчує голод і вибиратиме з наявних продуктів… Намийте фрукти і поставте на стіл, доповнюйте тарілку щодня", — порадила вона.

Холодильник та продукти в ньому мають бути чистими, свіжими та приємно пахнути.

При цьому не слід зовсім виключати солодощі, оскільки це породить почуття заборони, яке захочеться порушити. Тому, якщо купується шоколадка, то вона має бути невеликих розмірів і в єдиному екземплярі, печиво краще вибрати зі здоровим складом.

Крім того, під час їжі слід відмовитись від перегляду телевізора або роликів на планшеті. Краще ввести традицію сімейних прийомів їжі, заповнюючи їх спілкуванням без використання гаджетів.