Президент підписав закон, що регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людини

Голос українською

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» № 1967-ІХ.

Про це повідомили у МОЗ.

Завдяки ухваленому закону можливо: через портал “Дія” дати прижиттєву згоду чи незгоду на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті;

удосконалити алгоритми підбору пари донор-реципієнт Єдиною державною інформаційною системою трансплантації органів і тканин відповідно до найкращого збігу за імунологічними показниками з урахуванням черговості, що покращить прогноз приживання органу;

залучати представників релігійних організацій до популяризації питань трансплантації тощо. Також закон продовжує до грудня 2023 року пілотний проєкт із трансплантації, в якому всі операції оплачуються МОЗ за достойними тарифами, оскільки вже очевидна ефективність цього пілотного проєкту як інструменту побудови системи трансплантації. Для пацієнта операції з трансплантації залишаються безоплатними.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців одинадцятого і дванадцятого підпункту 7 пункту 4 розділу І, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.

Нагадаємо, минулого року в Україні виконано понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році, та майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.

Наразі діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються з державного бюджету.