Як дим від електронних сигарет шкодить здоров’ю оточуючих

Sundries

Вчені з Каліфорнійського університету в США та Ліверпульського університету у Великій Британії проаналізували кількість пацієнтів зі скаргами на бронхіальні симптоми та задишку. Виявилося, що існує прямий зв’язок між впливом нікотину та розчинників в електронних сигаретах та захворювань дихальних шляхів та очей.

Щодо проблем із диханням вчені з’ясували, що пасивний вейпінг теж шкідливий, як і активне куріння. З 2014 до 2019 року фахівці збирали базу зі скаргами пацієнтів на дихання. Було опитано 2 тисячі молодих людей, дослідження було спрямоване на вивчення того, які симптоми з’являються, коли людина не палить взагалі або наразі й знаходиться в присутності вейперів, що палять.

Було зібрано інформацію про те, чи були у респондентів бронхіальні симптоми: наприклад, щоденний кашель вранці протягом трьох місяців поспіль, закладеність носа, не пов’язана з застудою, або бронхіт, чи спостерігалися хрипи і чи відчували вони задишку.

З’ясувалося, що у тих, хто просто був присутній при курінні електронних сигарет, вдвічі частіше відзначалися хрипи, задишка та інші бронхіальні симптоми.

Інша група вчених провела опитування 1,17 млн. жителів США 18-50 років. Виявилося, що у величезної кількості вейперів спостерігається симптоматика сухого ока, розвиток глаукоми та катаракти, часто сльозотеча. Загалом у тих, хто палить електронні сигарети на 34% вища ймовірність погіршення зору, а у колишніх вейперів — 14%.