Поради експертів допоможуть вам зберегти коліна здоровими після 60 років

Newsyou

Незалежно від того, чи отримали ви травму коліна чи просто відчуваєте регулярний дискомфорт у повсякденному житті, біль у коліні може гальмувати практично кожен його аспект. Згідно з дослідженням, опублікованим у American Family Physician у 2018 році, приблизно 25% дорослих у США страждають від болю в колінах, причому поширеність цього стану різко зросла на 65% лише за останні 20 років.

Однак те, що зараз ви страждаєте від болю в коліні, не означає, що ви будете відчувати дискомфорт протягом усього життя.

Поради експертів допоможуть вам зберегти коліна здоровими після 60 років.

Зверніть увагу на те, як ви сидите

Один з найпростіших способів підтримувати здоров’я колін не вимагає навіть секундної фізичної вправи – все залежить від того, як ви сидите.

«Намагайтеся сидіти, не схрестивши ноги або сидячи на дивані, підклавши ногу під себе», — радить фізіотерапевт Сідні Хагге-Кок.

Завжди розігрівайтеся перед тренуванням ніг

Якщо ви пропускаєте розминку, ви можете надмірно зношувати коліна.

Знаходьте час для швидкої розминки, перш ніж займатися активними рухами. Розтяжка так само важлива, як і розминка. Виконувайте кілька вправ на розтяжку підколінного сухожилля, чотириголового м’яза, привідних м’язів.

Безпечно присідайте

Присідання відмінно підходять для нарощування м’язів, але неправильне їх виконання може швидко посилити біль у коліні.

Опускаючись у присідання, ви завжди повинні мати можливість дивитися вниз і бачити свої пальці ніг. Не дозволяйте вашим колінам йти занадто далеко вперед або в сторони Це має бути схоже на те, що ви сидите в кріслі.

Носіть правильне взуття

Спортивне взуття має підбирати консультант. Зверніться до нього.

Щодня виходьте на прогулянку

Ходьба – це чудовий спосіб тримати вагу з невеликим навантаженням. Вона покращить вашу кардіовитривалість та збереже суглоби здоровими. Мінімум 20-30 хвилин на день ви маєте гуляти.

Запишіться в басейн

Плавання допоможе зберегти коліна міцними. Вода забезпечує великий опір, проти якого доводиться працювати вашим підколінним сухожиллям, щоб рухатися. Воно освіжає, заспокоює, чудово підходить для вас як у фізичному, так і психологічному плані.

Зміцнюйте м’язи навколо коліна

Хоча ви можете зосередитися на тому, щоб уникнути болю в коліні, зосередити свою увагу на нарощуванні м’язів, які оточують ваше коліно, також важлибо, або позбутися болю.

Найкращий спосіб для людей старше 60 років підтримувати здоров’я колін – це тренувати всі м’язи, які підтримують суглоб. Тренуйте всі ділянки чотириголового м’яза, а також м’язи підколінного сухожилля та привідні м’язи.

ТСН