Що треба знати про поліомієліт

Newsyou

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке особливо небезпечне для невакцинованих дітей до 5 років. Що таке поліомієліт

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Однак захист від нього є — вакцинація.

«Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя», — пояснили в МОЗ.

У 70% випадків хвороба спершу перебігає безсимптомно, що негативно позначається на стані людини — такий перебіг недуги зменшує шанси хворого на одужання.

Однак згодом можуть проявитися озноб, головний біль, біль у животі і горлі, нудота і блювота. Така форма спостерігається у 25% пацієнтів.

«Варто зазначити, що навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому. Всі вони несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта», — додали в МОЗ.

Наслідки хвороби

Поліомієліт нерідко б’є по центральній нервовій системі людини. За кілька годин він може призвести до паралічу різних частин тіла, в тому числі — дихальних. А після одужання паралізовані ділянки не відновлюються.

У людей, які підхопили недугу, спостерігається сильний біль в уражених м’язах. Можуть з’явитися проблеми з рухом аж до повного паралічу.

«Рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя. Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. Після одужання функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється», — підкреслили в Міністерстві охорони здоров’я.

Вакцинація від хвороби

Єдиний дієвий спосіб захисту від поліомієліту — вакцинація. Забезпечити себе імунітетом від хвороби до кінця життя можна шістьма дозами препаратів. 1 щеплення — 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

2 щеплення — 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

3 щеплення — 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

4 щеплення — 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

5 щеплення — 6 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

6 щеплення — 14 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ)). ТСН